Parafia sprzedaje lody, aby zarobić na remont kościoła. Nietypowa zbiórka w Gnojnie

Polska
Parafia sprzedaje lody, aby zarobić na remont kościoła. Nietypowa zbiórka w Gnojnie
Facebook/Zbiórka dla Jana

- W ostatnią niedzielę poszło 150 kubeczków. Niektórzy sygnalizowali, że chętnie zjedliby więcej - opowiada w rozmowie z polsatnews.pl ks. Marcin Chudzik, proboszcz parafii w Gnojnie (woj. lubelskie). Lody w różnych smakach będą dostępne po niedzielnych mszach do końca wakacji.

Głównym celem zbiórki jest wkład własny do przyszłych inwestycji w parafii. Na tę chwilę ks. Chudzik nie może podawać szczegółowych informacji, gdyż jest w trakcie załatwiania urzędowych spraw.

 

- Parafia liczy 700 osób, zebranie wkładu własnego graniczy z cudem. Próbujemy więc różnych sposobów - zaznacza podczas rozmowy z dziennikarzem naszego portalu.

 

"Ludziom one smakowały"

 

Lody w różnych smakach były wcześniej serwowane na odpustach i innych wydarzeniach parafialnych. Teraz proboszcz postanowił wykorzystać słodkości w słusznym celu.

 

- Musimy zebrać około 15-20 tys. złotych. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy "sprzedaż". Potrwa ona do końca wakacji - dodaje.

 

To autorski przepis księdza. W przygotowaniu lodów pomagają członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Gnojna. Jedna porcja kosztuje 5 zł, choć, jak zaznaczają organizatorzy na Facebookowym profilu zbiórki: "tamy dobru nie stawiamy i przyjmiemy nawet 10 zł za kubeczek".

 

 

To nie pierwsza taka akcja w parafii. W okresie zimowym proboszcz robił na drutach skarpety, które chętni mogli licytować na Facebooku.

 

ac/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie