Białystok: kolejne osoby zidentyfikowane przez policję po Marszu Równości

Polska
Białystok: kolejne osoby zidentyfikowane przez policję po Marszu Równości
PAP/Artur Reszko

92 osoby, które łamały prawo podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku, zostały już zidentyfikowane - poinformowała w czwartek rano podlaska policja. Na stronach policji opublikowane są kolejne wizerunki osób, których poszukuje policja.

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa, z blisko 70 osobami zostały już wykonane czynności w sprawie popełnionych czynów.

 

W Białymstoku funkcjonuje specjalna grupa powołana po to, aby zidentyfikować wszystkich, którzy w sobotę złamali prawo. Policjanci analizują zebrane materiały.

 

Opublikowano wizerunki kolejnych osób

 

W środę na stronie www.podlaska.policja.gov.pl opublikowane zostały wizerunki kolejnych osób, które stara się zidentyfikować policja. Prosi też wszystkie osoby, które mogą pomóc w rozpoznaniu sprawców, o zgłaszanie informacji na komendę w Białymstoku.

 

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przemarsz kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników marszu rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie