Zajścia podczas Marszu Równości. Policja ustaliła tożsamość ponad 70 osób

Polska
Zajścia podczas Marszu Równości. Policja ustaliła tożsamość ponad 70 osób
Polsat News

Podlascy policjanci ustalili już tożsamość 72 osób, które w sobotę w Białymstoku łamały prawo. Z 51 osobami zostały już wykonane lub są wykonywane czynności w związku z popełnionymi przestępstwami lub wykroczeniami - poinformowało w środę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"W Białymstoku funkcjonuje specjalna grupa powołana po to, aby zidentyfikować wszystkich, którzy w sobotę złamali prawo. Policjanci nadal analizują materiał, aby zidentyfikować kolejne osoby" - poinformowało MSWiA.

 

We wtorek Sąd Rejonowy w Białymstoku zadecydował o aresztowaniu na dwa miesiące mężczyzny podejrzewanego o pobicie dwóch osób - jedną z nich był 14-latek.

 

Próbowali zablokować przemarsz

 

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

 

W ramach odpowiedzi na zajścia w Białymstoku ugrupowania lewicowe zorganizują w mieście protest pod hasłem "Polska przeciw przemocy". Odbędzie się on w najbliższą niedzielę i będzie miał charakter stacjonarny, a nie jak początkowo planowano - przemarszu.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie