Spotkanie lewicy w warszawskiej restauracji. Czarzasty zapowiada współpracę z innymi partiami

Polska

Lewica buduje wspólny blok na nadchodzące wybory. W skład nowego ugrupowania wejdą między innymi Wiosna, SLD i Lewica Razem - ujawnił lider Robert Biedroń lider Wiosny. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty z kolei ujawnił, że spotkanie ugrupowań lewicowych odbędzie się w czwartek w Warszawie. Wieczorem liderzy, do których dołączył Adrian Zandberg (Razem) spotkali się w Śródmieściu.

Polsat News dowiedział się, że spotkanie liderów ugrupowań lewicowych odbywa się w warszawskiej restauracji przy ul. Złotej.

 

- Sam nie wiem, gdzie dokładnie to spotkanie się odbędzie. Mam jechać do centrum i tam dostanę sms z adresem - mówił Włodzimierz Czarzasty, który o godzinie 20 był gościem Agnieszki Gozdyry w programie "Polityka na Ostro".

 

- Na spotkaniu pojawili się liderzy trzech ugrupowań lewicowych: Włodzimierz Czarzasty z SLD, Robert Biedrioń z Wiosny i Adrian Zandberg z partii Razem - ustaliła reporterka Polsat News Anna Łubian-Halicka. - Politycy nie siedzą na ogólnodostępnej sali, ale w wydzielonym pomieszczeniu dla vipów - ustalił Polsat News.

 

Ze strony SLD w spotkaniu bierze jeszcze udział Andrzej Rozenek, z Wiosny - Krzysztof Gawkowski, z Lewicy Razem zjawił się Maciej Konieczny.

 

Czarzasty przed spotkaniem pytany przez dziennikarzy, czy podczas spotkania zostanie ustalone coś konkretnego, odpowiedział: "Dajcie nam pogadać. Lubimy się, szanujemy się, tworzymy fajny projekt, będzie fajnie, lewica".

 

Pytany, czy czuje się rozgoryczony, zaprzeczył. "Dobry dzień dzisiaj był, naprawdę. Koniec obłudy, przyszłość, wierzę w to" - mówił. Dopytywany, czy SLD, Wiosna i Lewica razem pójdą do wyborów jako koalicja, dla której obowiązuje 8 proc. próg, odpowiedział: "Pójdziemy tak, jak ustalimy".

 

Biedroń zapytany przed spotkaniem, czy padną na nim konkrety, odparł: "Zobaczymy, my jesteśmy konkretnymi ludźmi, odpowiedzialnymi i będziemy rozmawiali oczywiście o odpowiedzialności lewicy za przyszłą Polskę i zrobimy wszystko, żeby z tego spotkania wyjść pełni pomysłów i podjętych decyzji". Dopytywany, jakie to mogą być decyzje, Biedroń i Gawkowski powiedzieli równocześnie: "Zobaczymy".

Zandberg powiedział dziennikarzom, że "zasada jest taka: żeby z rozmów wyszło coś dobrego, to z całym szacunkiem dla wolnych mediów, ale nie poprzez wolne media".

 

Lider SLD zapowiedział, że wszystkie decyzje, które partia będzie teraz podejmować będą konsultowane z działaczami partii Razem, Wiosny i innymi partiami, z którymi będą współpracowali. - Ja nie będę walczył o przywództwo. Będę walczył o projekt, który wygra z PiS - zapowiedział.

 

Równolegle do spotkania SLD, Wiosny i Lewicy Razem w Warszawie odbywa się spotkanie innych lewicowych partii m.in.: Socjaldemokracji Polskiej i Unii Pracy, których władze również omawiać mają formułę startu w jesiennych wyborach.

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie