"Klasyka na leżakach". Ruszyła trzecia edycja cyklu koncertów kameralnych

Kultura
"Klasyka na leżakach". Ruszyła trzecia edycja cyklu koncertów kameralnych
mat. prasowe

Koncerty Promenadowe w Otwocku Wielkim to cykl koncertów kameralnych z atrakcyjnym repertuarem muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej. Po entuzjastycznym przyjęciu pierwszych dwóch edycji Fundacja Promocji Kultury OtwArte przy wsparciu Powiatu Otwockiego organizuje kolejną, trzecią edycję "Klasyki na Leżakach". Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Wykonawcami tegorocznych koncertów będą zarówno wybitni, uznani artyści tacy jak: Grzegorz Dąbrowski – fagot, Wojciech Pyrć – pianino, Stanisław Łopuszyński – klawesyn, Paderewski Kwartet i młodzi, niezwykle utalentowani wirtuozi  -  Jakub Grott - skrzypce, Tomasz Rosiński - altówka, Piotr Rościszewski - wiolonczela, Kuba Matuszczyk - fortepian.

 

mat. prasowe

 

"Klasyka na leżakach" ma za zadanie popularyzację kultury wysokiej w nowej, bardziej przystępnej formie. Jest to niepowtarzalna okazja spędzenia letniego popołudnia w mniej formalnych warunkach, gdzie w luźnej atmosferze na leżakach można obcować z kulturą wysoką.

 

Koncerty promenadowe mają bogatą tradycję na świecie, odbywają się na świeżym powietrzu w okresie letnim w weekendowe popołudnia, wystarczy wspomnieć słynny festiwal PROMS, który odbywa się rokrocznie w Londynie czy Koncerty Królewskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Ze względu na szeroką ofertę kulturalną, różnorodność gatunków muzycznych i uniwersalność przekazu wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych.

 

mat. prasowe

 

Koncerty odbywają się w niedziele o godzinie 17:00. Cykl potrwa do 18 sierpnia.

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie