Rekord oglądalności "Wydarzeń" w 2019 roku. Ponad 2 miliony widzów

Polska

"Wydarzenia" emitowane w poniedziałek, 15 lipca na antenie Polsatu i Polsatu News o godzinie 18:50 było najchętniej oglądanym wydaniem serwisu informacyjnego od początku roku.

Główne wydanie "Wydarzeń" prowadzone w poniedziałek, 15 lipca, przez Bartosza Kurka śledziło łącznie ponad 2 miliony widzów, co przełożyło się 27 proc. udziałów wśród wszystkich badanych oraz prawie 27 proc. udziałów w grupie komercyjnej.

 

To rekordowe wyniki oglądalności głównego wydania flagowego serwisu informacyjnego Telewizji Polsat. Jeszcze wyższe udziały, bo aż 31,3 proc., "Wydarzenia" uzyskały wśród mężczyzn w grupie wiekowej 16-49.


"Wydarzenia" były również najchętniej oglądaną pozycją programową w całej poniedziałkowej ramówce Polsatu.

 

Najbardziej obiektywni dziennikarze

 

To kolejny sukces głównego wydania serwisu informacyjnego Telewizji Polsat. Z ostatniego raportu firmy Press Service na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że "Wydarzenia" wyemitowały najbardziej wyważone materiały dotyczące kampanii do Parlamentu Europejskiego. W badaniu przeanalizowano 50 godz. nagrań z okresu od 28.04 do 02.06.

 

"Wyniki są jednoznaczne. Fakty TVN mają emocjonalne nastawienie do PiS. TVP broni partii rządzącej przed atakami opozycji i innych mediów. Najkorzystniej wypadają materiały i serwisy kierowanego przez Dorotę Gawryluk Polsatu, bo jego dziennikarze zachowują obiektywizm" - informował portal wp.pl.

 

Autorzy raportu w "Wydarzeniach" zaobserwowali największą różnorodność pod względem prezentowania działań komitetów podczas kampanii wyborczej. "Dodatkowo w programie »Wydarzenie i Opinie« liczba gości z PiS i KE była na podobnym poziomie, a prowadzący rozmowy zadawali tam merytoryczne pytania, nie zachowywali się agresywnie i nie sugerowali odpowiedzi" - dodano w raporcie.

 

"Wydarzenia" są emitowane od 11 października 2004 r. Główne wydanie programu widzowie mogą śledzić codziennie o godzinie 18:50 na antenie Polsatu i Polsat News. "Wydarzenia" prowadzą Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski, Bartosz Kurek i Agnieszka Mosór.

msl/bas/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze