Nieoficjalnie: w aucie ojca 5-letniego Dawida znaleziono krew chłopca

Polska
Nieoficjalnie: w aucie ojca 5-letniego Dawida znaleziono krew chłopca
Polsat News

"W samochodzie Pawła Ż. odnaleziono bardzo dużo śladów krwi i moczu 5-letniego Dawidka. Podobne ślady znaleziono także na ubraniu mężczyzny" - dowiedział się portal fakt24.pl. W poniedziałek mija piąta doba poszukiwań chłopca.

Poszukiwania 5-letniego Dawida rozpoczęły się o północy w środę, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. 5-letni Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

 

Przeszukano teren o powierzchni ok. 4 tys. ha.

 

Policjanci i wspierające je służby, m.in. strażacy i żołnierze WOT, przeszukiwali miejsca skrupulatnie wyselekcjonowane przez funkcjonariuszy. Sprawdzany był m.in. obszar od punktu w dzielnicy Łąki w Grodzisku, gdzie ojciec 5-latka zostawił samochód, do wysokości A2. W ciągu czterech dni przeszukano teren o powierzchni ok. 4 tys. ha.  

 

W czwartek wstrzymano poszukiwania prowadzone przez pododdziały zwarte, czyli m.in. oddziały prewencji Komendy Stołecznej Policji. Rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak wyjaśnił w rozmowie z Polsat News, że aktualnie prowadzona jest "szczegółowa analiza kryminalistyczna całości zebranego materiału".

 

"Śledczy skupią się na poszukiwaniu ciała"

 

Według portalu fakt24.pl w samochodzie ojca chłopca znaleziono ślady krwi i moczu, które należą do poszukiwanego dziecka. "Wszystko wskazuje więc na to, że śledczy skupią się teraz na poszukiwaniach ciała chłopca" - informuje portal.

 

- Byłam w Grodzisku Mazowieckim w czwartek. Ludzie znają mnie z mediów, więc opowiadali mi wiele rzeczy. Mówią, że ojciec Dawida miał problemy z hazardem i narkotykami - powiedziała w Polsat News psycholog Teresa Gens.

bas/grz/ fakt24.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie