Zgorzelski o negocjacjach PSL z PO: propozycja "jedynek" była dla nas bardzo atrakcyjna

Polska

- Propozycja tzw. jedynek była bardzo atrakcyjna. Gdyby tylko o nie chodziło, to PSL byłoby już w tym projekcie (Koalicji Obywatelskiej) - powiedział w "Śniadaniu Polsat News" Piotr Zgorzelski. Poseł PSL nie chciał ujawnić, ile pierwszych miejsc na listach wyborczych Platforma była skłonna przekazać ludowcom.

- Z sobotniego wystąpienia Grzegorza Schetyny wynika, że pewne postulaty lewicowe znalazły się w programie Koalicji Obywatelskiej, co jednoznacznie pokazuje, że PO wsiadając na przystanku chadecja, wysiada na przystanku lewica - powiedział Zgorzelski i dodał, że rozmowy z PO na temat wspólnej koalicji zakończyły się w zeszłym tygodniu.

 

Jednocześnie zaznaczył, że w polityce "nigdy nie wolno zamykać drzwi". - Nie wiadomo, czy kiedyś jeszcze do różnych rozmów nie dojdzie - dodał.

 

Polityk zapowiedział, że w ciągu najbliższych dni "w wymiarze ideowym, programowym i personalnym" zostanie zaprezentowany projekt PSL-Koalicja Polska.

 

Negocjacje do piątku

 

Sygnały, że PSL nie wejdzie do Koalicji Obywatelskiej lider ludowców - Waldemar Kosiniak-Kamysz wysyłał od dawna. 

 

W piątek po południu spotkał się on z liderem PO Grzegorzem Schetyną w sprawie wspólnego startu. Wieczorem Kosiniak-Kamysz poinformował, że jego ugrupowanie do wyborów parlamentarnych buduje Koalicję Polską.

 

Według ludowców, tylko dwa bloki: centrowy - w tym widzą się ludowcy - i lewicowy, mają szansę pokonać PiS w wyborach. Jak powiedział, Stronnictwo nie dostrzega w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego.

 

W sobotę Grzegorz Schetyna przedstawił program na wybory Platformy, w którym m.in. powiedział, że "najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie".

 

Więcej odcinków programu dostępnych jest tutaj.

ml/ Polsat News/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie