Schetyna spotkał się z Kosiniakiem-Kamyszem. Nowa oferta dla PSL

Polska
Schetyna spotkał się z Kosiniakiem-Kamyszem. Nowa oferta dla PSL
Polsat News

Lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się w piątek po południu z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i przedstawił mu nową ofertę dla PSL - poinformował szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

- Grzegorz Schetyna widział się dzisiaj z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, rozmawiali, przedstawił pewne propozycje Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Będziemy o tym jeszcze rozmawiać - powiedział Neumann.

 

Nie chciał zdradzić żadnych szczegółów, ponieważ - jak zastrzegł - nie uczestniczył w spotkaniu liderów PO i PSL. - Wiem, że padły propozycje ze strony Platformy, niech Polskie Stronnictwo Ludowe zapozna się z nimi. Nie chciałbym, żeby informacja w tej sprawie szła przez media - zaznaczył szef klubu PO-KO.

 

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że oferta dla ludowców dotyczy m.in. podziału miejsc na listach. - Jest uczciwa - zapewnił w rozmowie jeden z polityków Platformy.

 

Forum Programowe

 

W piątek rano w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęło się dwudniowe Forum Programowe pod hasłem "Uzdrowić Polskę". Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w swym wystąpieniu, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu jako część Koalicji Obywatelskiej, którą póki co współtworzą też Nowoczesna i Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. W KO ma się znaleźć miejsce zarówno dla lewicy, jak i konserwatystów.

 

Szef Platformy zastrzegł jednocześnie, że nigdy nie zgodzi się na wprowadzenie do KO "polityki transakcyjnej". - Jeśli dla kogoś różnica między Koalicją Obywatelską, a partią rządzącą dzisiaj polega tylko na tym, ile od kogo można dostać więcej stołków, to nie mamy o czym rozmawiać - oświadczył Schetyna.

 

Politycy PO, w kuluarach Forum, mówili, że słowa te zostały skierowane do Polskiego Stronnictwa Ludowego i należy je rozumieć jako zapowiedź prawdopodobnego startu w wyborach bez PSL.

 

Po wystąpieniu Schetyna wyraził w rozmowie z dziennikarzami nadzieję, że PSL przyłączy się jednak do Koalicji Obywatelskiej.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie