Boris Becker sprzedał pamiątki sportowe za 765 tysięcy euro. Jego długi mogą sięgać 50 mln funtów

Sport
Boris Becker sprzedał pamiątki sportowe za 765 tysięcy euro. Jego długi mogą sięgać 50 mln funtów
Facebook/Boris Becker

Borykający się z poważnymi problemami finansowymi były niemiecki tenisista Boris Becker, trzykrotny zwycięzca wielkoszlemowego Wimbledonu, sprzedał na aukcji w Londynie ponad 80 pamiątek sportowych za 765 tysięcy euro - poinformowały europejskie media.

Najwięcej, bo aż 167 tys. euro, otrzymał za okazałą replikę trofeum otrzymanego za zwycięstwo w innej imprezie cyklu Wielkiego Szlema - nowojorskim US Open w 1989 roku; w finale pokonał wtedy Ivana Lendla.

 

51-letni Becker wystawił na sprzedaż 82 pamiątki, m.in. medale, puchary, rakiety, certyfikaty, zegarki, fotografie i buty tenisowe, z bogatej kolekcji, aby spłacić część długów. Przez dwa tygodnie uczestniczyło w aukcji 495 osób z 32 krajów.

 

Szacuje się, że długi Beckera mogą sięgać nawet 50 milionów funtów, a dotyczą one rozmaitych spraw i zobowiązań m.in. w Niemczech, Hiszpanii, we Francji i w Szwajcarii.

 

Becker jest najmłodszym w historii zwycięzcą Wimbledonu, w którym triumfował w wieku 17 lat. W całej karierze wygrał sześć imprez wielkoszlemowych i 49 rangi ATP. Zarobił ponad 20 mln euro, ale fatalnie zarządzał majątkiem i go trwonił. W czerwcu 2017 roku sąd w Londynie ogłosił go bankrutem.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze