Wyjazd Trzaskowskiego miał zostać opłacony z budżetu miasta. "Na szczycie walczymy o fundusze"

Polska
Wyjazd Trzaskowskiego miał zostać opłacony z budżetu miasta. "Na szczycie walczymy o fundusze"
Polsat News

Na szczycie EPL omawiane są kwestie związane z priorytetami takimi jak np. budżet dla miast; walczymy o fundusze dla Warszawy i od radnych PiS oczekiwałbym wsparcia takich działań - podkreślił rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa, odnosząc się do wyjazdu prezydenta Warszawy do Brukseli.

We wtorek na profilu warszawskiego PiS poinformowano, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uczestniczył w partyjnym wydarzeniu Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli, a wyjazd opłacono z budżetu miasta stołecznego Warszawy. "@trzaskowski_ uczestniczył w partyjnym evencie EPP w Brukseli dot. nadzwyczajnego szczytu ws. brexitu. Wyjazd opłacono z budżetu m. st. Warszawy! Tak wynika z odpowiedzi na interpelację radnego @Dariusz_Lasocki . Warszawiacy opłacają partyjne wycieczki prezydenta?!" - czytamy we wpisie.

 

 

"Informuję, że na szczycie EPP omawiane są kwestie związane z priorytetami Eurocities takimi jak budżet czy #brexit dla miast. Walczymy o fundusze dla Warszawy i od radnych @warszawskipis oczekiwałbym wsparcia takich działań. To leży w interesie nas wszystkich" - poinformował w środę rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa.

 

 

Eurocities to powstała w 1986 r. sieć zrzeszająca duże europejskie miasta, której głównym celem jest poprawa życia Europejczyków poprzez promocję zintegrowanej europejskiej polityki miejskiej i zaangażowanie miast w europejskie procesy polityczne.

 

Z opublikowanej na Twitterze odpowiedzi na interpelację radnego PiS Dariusza Lasockiego wynika, że w marcu Trzaskowski wziął udział w posiedzeniu Komitetu Zarządzającego sieci Eurocities, w której Warszawa pełni rolę skarbnika, a także w Szczycie Merów Eurocities. Z kolei 10 kwietnia wziął udział w spotkaniach w Parlamencie Europejskim.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie