Trzeci sezon "Stranger Things" najlepszą premierą w historii Netfliksa. Ponad 40 mln wyświetleń

Kultura
Trzeci sezon "Stranger Things" najlepszą premierą w historii Netfliksa. Ponad 40 mln wyświetleń
Youtube/Netflix

Trzeci sezonu serialu o losach mieszkańców Hawkins pobił rekord Netfliksa wyświetleń spośród wszystkich premier publikowanych na stronie dystrybutora. Historie opowiadane w trzeciej odsłonie "Stranger Things" śledzono już z co najmniej 40,7 mln kont na całym świecie. Rzeczywista liczba oglądalności jest więc jeszcze większa, bo często z jednego konta korzysta kilku użytkowników.

Netflix podzielił się statystykami w jednym z postów na Twitterze. Premiera trzeciego sezonu serialu braci Dufferów miała miejsce w czwartek. Po czterech dniach dostępności na platformie dystrybutora, trzeci sezon "Stranger Things" osiągnął wyższy wynik oglądalności niż jakikolwiek inny film czy serial na Netfliksie w ciągu czterech dni od premiery. Według danych na czwartek, ponad 18 milionów użytkowników obejrzało już wszystkie odcinki trzeciej serii.

Zło w Hawkins

 

Serial miał premierę 15 lipca 2016 roku. Akcja toczy się w latach 80. w małym, amerykańskim miasteczku. Główni bohaterowie muszą zmierzyć się z dotychczas niespotykanym złem powodującym coraz gorsze skutki.

 

Zniknięcie nastoletniego Willa Byersa sprawia, że w Hawkins zaczynają dziać się nadprzyrodzone rzeczy. W mieście pojawia się Nastka - dziewczynka, która dzięki swoim zdolnościom we wszystkich sezonach "Stranger Things" odgrywa ważną rolę.

 

W klimacie Twin Peaks

 

Produkcja spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyków. Często porównuje się ją do "Miasteczka Twin Peaks" Davida Lyncha. Zaplanowany jest czwarty sezon serialu. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu nastoletnie gwiazdy "Stranger Things" - Caleb McLaughlin (Lucas) oraz Finn Wolfhard (Mike) pojawili się na festiwalu Open'er.

ac/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie