Ruszył "katolicki Netflix". "Ma pogłębić wiarę"

Polska
Ruszył "katolicki Netflix". "Ma pogłębić wiarę"
Dominikanie.pl/

Różnorodne treści - od poważnych rozważań teologicznych po programy dla najmłodszych - podane w atrakcyjny wizualnie sposób wzorowany na najpopularniejszej na świecie platformie streamingowej Netflix - tak wygląda nowa strona dominikanie.pl. Uruchomił ją dominikanin o. Adam Szustak, znany z kanału na YouTube "Langusta na palmie". Celem nowej katolickiej platformy jest "pogłębianie wiary".

- Chcemy zaoferować wartościowe treści tym, którym nie wystarcza to, co dostali kiedyś na katechezie i w dostępnej dla nich formacji dorosłych. W tym sensie jest to projekt skierowany raczej na pogłębienie wiary niż na pierwotną ewangelizację - powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej o. Jacek Szymczak związany z portalem dominikanie.pl.

 

Zaznaczył przy tym, że nie będzie to alternatywa dla "Langusty na palmie" ani "nowy kanał o. Szustaka".

 

Autorzy projektu nazywają serwis "katolickim Netfliksem".   

 

Jednym z programów dostępnych na platformie jest "Chlebak", codzienny komentarz do czytań mszalnych prowadzony przez o. Adama Szustaka OP i o. Tomasza. Jego czołówka stylizowana jest na amerykańskie kanały kurialne. 

 

 

Serwis oferuje też treści humorystyczne. To m.in: program"Pandziochy. Rozmówki wesołej Pandy", w którym o. Tomasz Zamorski o religii rozmawia z pluszową pandą.

 

 

Projekt dominikanie.pl to wspólne dzieło wielu duchownych i świeckich, pod którym podpisuje się Dominikański Ośrodek Kaznodziejski w Łodzi. O. Szustak jest jego dyrektorem i będzie nadal kręcił popularne serie na swój kanał; będą dostępne również na dominikanie.pl.

 

WIDEO - Zandberg: święta w Polsce są dziś na tyle powszechne, że niezależne od przekonań religijnych

maw/dro/polsatnews.pl, KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie