Chłodno i deszczowo. Sprawdź długoterminową prognozę pogody [WIDEO]

Polska

To będą trudne dni dla urlopowiczów, zwłaszcza wypoczywających nad morzem. W ciągu dwóch najbliższych tygodni temperatura w kraju bardziej będzie sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi np. w górach niż opalaniu i kąpielom nad morzem. Według synoptyków będzie pochmurno, deszczowo, wietrznie, a przede wszystkim chłodno - informuje twojapogoda.pl.

Drugi tydzień lipca zapowiada się jesiennie. Tak przedstawia się sytuacja pogodowa w Jarosławcu (Zachodniopomorskie). 

 

Polsat News

 

 

Po południu w całym regionie przelotne opady, a najwięcej opadów i bez przejaśnień w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura maksymalna 17-18 st.C. Wiatr zachodni i północny, umiarkowany, okresami dość silny. 

 

We wtorek i środę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na Suwalszczyźnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 8 stopni C do 12 stopni, lokalnie na wybrzeżu do 14 stopni. Temperatura maksymalna od 16 do 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz w porywach do 70 km/h, północno-zachodni - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  

W środę i czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, w sobotę także burze, zwłaszcza na południowym zachodzie i południu. Temperatura minimalna od 8 stopni do 13  stopni C, lokalnie na wybrzeżu do 14 stopni. Temperatura maksymalna od 17 stopni, 19 stopni na północnym wschodzie i wybrzeżu oraz terenach podgórskich do 23 stopni, 25 na zachodzie, w sobotę chłodniej: 14 stopni, 16 stopni na północy do 22 stopni na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych i zachodnich.

 

  

 

W weekend możliwe burze

 

W weekend IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na południu kraju możliwe burze. Temperatura minimalna od 7 stopni C do 13 stopni, lokalnie na wybrzeżu do 14 stopni. Temperatura maksymalna od 16 stopni do 21 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, północny.

 

Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że ocieplenia możemy spodziewać się w drugiej połowie miesiąca, a upał wróci 21 lipca.

 

Twoja Pogoda

 

 

ml/wka/ twojapogoda.pl, PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie