Wiatr przewrócił scenę podczas festynu w Ostrowie. Święto Pieroga odwołane

Polska
Wiatr przewrócił scenę podczas festynu w Ostrowie. Święto Pieroga odwołane
OSP w Ujkowicach

Silny wiatr i burza, jakie przeszły w niedzielę w okolicach Przemyśla, spowodowały zawalenie się sceny na festynie z okazji Święta Pieroga w pobliskim Ostrowie. Po wypadku odwołany został koncert zespołu Lombard, a festyn zakończono.

Oficer prasowy przemyskiej policji mł. asp. Marta Fac poinformowała, że w wyniku zawalenia się sceny nikt nie ucierpiał.

 

- Na szczęście nikogo nie było na scenie w tym czasie i nikt nie został ranny - zapewniła Fac. Dodała jednak, że na skutek silnego wiatru lekko ranne zostały dwie osoby: dziecko i urzędnik gminy Przemyśl. 

 

 

 

Do pierwszego wypadku doszło, gdy matka wraz z dzieckiem schroniła się przed wiatrem pod parasolem ogródkowym, który najprawdopodobniej uderzył dziecko. - Nic poważnego mu się nie stało i dziecko już opuściło szpital" - podała Fac.

 

 

Dodała, że prawdopodobnie niedługo szpital opuści także mężczyzna. On przebywał w czasie wiatru pod namiotem i usiłował zabezpieczać jedno z działających na festynie stoisk.

 

Jak poinformował na Facebooku Urząd Gminy Przemyśl, koncert zespołu Lombard w ramach Święta Pieroga oraz olimpiada sołecka zostały odwołane.

 

"W wyniku gwałtownego porywu wiatru uszkodzona została scena i nagłośnienie. Stoiska z pierogami oferują sprzedaż swoich produktów w utrudnionych warunkach. Przepraszamy - ale nie jesteśmy w stanie kontynuować imprezy".

 

 

Chwilę później pojawił się kolejny wpis mówiący o zakończeniu imprezy. "Zamykamy imprezę Święta Pieroga. Właśnie kończy się sprzedaż na stoiskach sołeckich. Do tej pory zabezpieczyliśmy najbardziej niebezpieczne miejsca. Ze względów organizacyjnych odwołujemy imprezę" - czytamy na profilu gminy Przemyśl. 

 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie