Tadeusz Kościński i Piotr Dziedzic zostali wiceministrami finansów

Biznes
Tadeusz Kościński i Piotr Dziedzic zostali wiceministrami finansów
Paweł Jurek Twitter

Tadeusz Kościński i Piotr Dziedzic zostali w poniedziałek wiceministrami finansów - poinformował w poniedziałek na Twitterze rzecznik prasowy ministra finansów Paweł Jurek.

W komunikacie resortu finansów napisano, że "Prezes Rady Ministrów powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Piotra Dziedzica na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów".

 

Jak wyjaśniono, Dziedzic jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1997 r. zatrudniony jest w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości.

 

"Przedstawiciel Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (Stałej Grupie Eksperckiej). W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli.

 

Od stycznia 2016 r. zastępca dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. W lipcu 2016 r. awansowany na stanowisko dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. dyrektor Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej" - informuje MF.

 

Dziedzic został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

 

Absolwent Goldsmith’s University of London

 

Tadeusz Kościński od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. 16 stycznia 2018 r. został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Przez całą karierę zawodową związany był z sektorem bankowym. Od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie.

 

Jest absolwentem Goldsmith’s University of London, fundatorem Fundacji Kresy Historii. Zna biegle język angielski.

 

W piątek z resortu finansów odszedł wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Paweł Cybulski. Jak informowano, od 1 lipca pokieruje Krajową Szkołą Skarbowości. Natomiast 19 czerwca z ministerstwem pożegnał się wiceminister Filip Świtała, który był odpowiedzialny był za politykę podatkową i regulacje z tym związane.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie