Strażacy na sygnale, kierowcy nie ustępują. "Brak nam słów"

Polska
Strażacy na sygnale, kierowcy nie ustępują. "Brak nam słów"
Polsat News

"Tak wczoraj wyglądało nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu pojazdom uprzywilejowanym PSP i OSP w Poznaniu (okolice ul. Hlonda), gdzie doszło do sporego pożaru trawy. Brak nam słów" - napisał na Twitterze portal strazacki.pl i opublikował wideo z wozu strażackiego.

"Na co dzień, służby tracą w ten sposób cenny czas! Widzisz, słyszysz? Reaguj!" - zaapelowali strażacy.

 


Z trzema dużymi pożarami walczyli w niedzielę po południu wielkopolscy strażacy.

 

W podpoznańskim Konarzewie spłonęło kilkadziesiąt hektarów zboża na pniu. Do walki z ogniem stanęło 19 zastępów straży pożarnej. Według wstępnych ustaleń pożar mógł objąć około 70 ha.

 

Nawet 200 ha zboża na pniu i ścierniska mogło spłonąć w okolicach wsi Dusina i Malewo w powiecie gostyńskim. Tam z ogniem walczyło 28 zastępów m.in. z Kościana, Leszna i Krotoszyna; pożar był gaszony także z powietrza. Strażakom udało się obronić przed ogniem pobliski zakład produkcyjny i stację benzynową.

 

Także w niedzielę strażacy gasili na terenie zakładów mięsnych w miejscowości Siedlec w powiecie wolsztyńskim halę o pow. 1 tys. m kw. W akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. W środku znajdowało się 12 samochodów; 11 aut dostawczych i osobówka. Pojazdów nie udało się uratować.

prz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie