Trzy duże pożary w Wielkopolsce. Z ogniem walczyło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej

Polska

Z trzema dużymi pożarami walczyli w niedzielę po południu wielkopolscy strażacy. Dwa pożary w okolicach Poznania i Gostynia zostały opanowane. W podpoznańskim Konarzewie spłonęło kilkadziesiąt hektarów zboża na pniu; w powiecie gostyńskim pożar mógł objąć nawet 200 ha.

Jak poinformował w niedzielę rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, w podpoznańskim Konarzewie 19 zastępów straży pożarnej gasi pożar kilku hektarów zboża na pniu. Według wstępnych ustaleń pożar mógł objąć około 70 ha.

 

Nawet 200 ha zboża na pniu i ścierniska mogło spłonąć w okolicach wsi Dusina i Malewo w powiecie gostyńskim. Tam z ogniem walczy 28 zastępów m.in. z Kościana, Leszna i Krotoszyna; pożar jest gaszony także z powietrza. Brandt powiedział, że strażakom udało się obronić przed ogniem pobliski zakład produkcyjny i stację benzynową.

 

GminaGostyn.pl

 

W miejscowości Siedlec w powiecie wolsztyńskim 23 zastępy straży pożarnej gasi pożar hali o pow. 1 tys. m kw. Rzecznik podał, że w środku znajdowało się 12 samochodów; 11 aut dostawczych i osobówka. Pojazdów nie udało się uratować, trwa dogaszanie pożaru.

 

GminaGostyn.pl

 

las/zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie