Rośnie widownia programu "Wydarzenia" - dzięki widzom Telewizji Polsat i Polsat News

Polska

"Wydarzenia" - jako jedyne spośród głównych programów informacyjnych największych stacji w Polsce - mogą się pochwalić wysokim wzrostem oglądalności. Główne wydanie "Wydarzeń" śledziło w czerwcu w Polsacie i Polsacie News średnio prawie 1 mln 700 tys. widzów. Dało to flagowemu programowi informacyjnemu Telewizji Polsat prawie 19 procent udziałów w grupie komercyjnej.

W porównaniu z czerwcem ubiegłego roku to główne wydanie "Wydarzeń" zanotowało wzrost o 18 procent. W grupie 4+ program ten miał 17,5 procent udziałów. Oznacza to wzrost udziałów wśród wszystkich badanych o 7 proc. w porównaniu z czerwcem 2018 r.


Wzrost o 19 procent - odnotowały z kolei emitowane w telewizjach Polsat i Polsat News popołudniowe "Wydarzenia" o godzinie 15:50.

 

Program ten ogląda średnio około 1,1 mln widzów. Przełożyło się to na prawie 19,5 procent udziałów w grupie komercyjnej. W porównaniu do czerwca 2018 roku program odnotował wzrost widowni o 19 procent. Z kolei udział tego programu w widowni telewizyjnej w grupie 4+ wyniósł w czerwcu 16,7 proc.

 

Wzrostem może się też pochwalić sama stacja Polsat News. W ujęciu rok do roku w przypadku grupy wszystkich badanych kanał informacyjny Polsat News uzyskał wynik lepszy o 3 proc., a w tzw. grupie komercyjnej o 9 procent.

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie