Wieczór wyborczy "Polska Wybiera - Eurowybory 2019" na antenie Polsat News

Polska

Już w niedzielę, 26 maja, prosto ze studio Polsat News o godzinie 19:50 rozpocznie się wieczór wyborczy "Polska Wybiera - Eurowybory 2019". Program poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Transmisja wieczoru wyborczego również na portalu polsatnews.pl.

W najbliższą niedzielę, Polki i Polacy zadecydują kto będzie ich reprezentować w Parlamencie Europejskim. W Polsat News wieczór wyborczy 26 maja rozpocznie się już o godzinie 19:50. Godzinę później, gdy będą przedstawiane pierwsze szacunkowe wyniki, program "Polska Wybiera – Eurowybory 2019" będzie transmitowany równolegle również na antenie Telewizji Polsat oraz na portalu polsatnews.pl. 

 

Szacunkowe wyniki, pierwsze reakcje polityków, media społecznościowe   

 

W programie zobaczymy dane statystyczne dotyczące głosowania, które przedstawi Michał Stela, a wieści z mediów społecznościowych i gorące komentarze internautów przedstawi Piotr Witwicki. Do prezentacji wykorzystane zostaną obecnie najnowocześniejsze narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytelling-u czyli: grafiki AR a także Virtual Window.

 

Program będzie realizowany za pośrednictwem kamer automatycznych. Dzięki czemu widzowie dostaną szybko pełną wiedzę w jak najbardziej atrakcyjnej pod kątem wizualnym formie.

 

Prowadzący w trakcie wieczoru wyborczego będą łączyć z reporterami Polsat News w sztabach wyborczych by na żywo zobaczyć reakcje na pierwsze szacunkowe wyniki. W studio nie zabraknie również rozmów z gośćmi, a wśród nich - politycy i eksperci.

 

Wieczór wyborczy "Polska Wybiera – Eurowybory 2019" będzie transmitowany do północy. Zaraz po nim, do godziny 0:40, wydanie specjalne "Obrazu Dnia", w którym temat wyborów będzie również nr 1. Następne szacunkowe dane wyborcze widzowie Polsat News zobaczą już w poniedziałek od godziny 6:00 w porannym paśmie "Nowy Dzień z Polsat News".

 

Sondażowe wyniki dostarczy Ipsos

 

Dane exit poll oraz late poll na potrzeby wyborów do Parlamentu Europejskiego dostarczy Polsat News firma Ipsos. Opracowane wyniki będą zawierały informacje o:

  • procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju,
  • podziale mandatów oraz frekwencji,
  • kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE.

Ponadto przedstawiona zostanie symulacja podziału mandatów do Sejmu RP, gdyby wybory odbyły się 26 maja.

 

Więcej na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego można znaleźć w specjalnym raporcie na portalu polsatnews.pl.

red/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie