Polsat News: 11-lecie kanału informacyjnego ocenianego przez widzów jako najbardziej wiarygodny

Kultura

To już jedenaście lat informowania o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie. Polsat News świętuje dziś swoje urodziny. Program informacyjny, który przygotowują dziennikarze naszej stacji jest dobrze oceniany przez widzów. Z ostatniego badania CBOS wynika, że programy telewizji Polsat i Polsat News wyraźnie częściej postrzegane są jako wiarygodne na tle innych, konkurencyjnych stacji.

W październiku zeszłego roku wystartowała nowa oferta programowa Polsat News. Jest ona kompleksowa, z jasno podzielonymi pasmami i odpowiadająca na potrzeby widzów. Obejmuje najważniejsze informacje z kraju i ze świata, ale również materiały o tematyce społecznej, o tym co bezpośrednio dotyka Polki i Polaków.

 

W ofercie są również programy skierowane do bardziej wymagającego widza, poszukującego najlepszej publicystyki i komentarzy polityków z pierwszych stron gazet, liderów opinii oraz ekspertów na temat bieżących wydarzeń.

 

- Mamy szczęście, że przez te 11 lat pracujemy w świetnych warunkach, tak mogę o tym powiedzieć z pełną odpowiedzialnością (...) Wydaje mi się, że teraz bardzo dużo jest w naszych rękach na te następne 11 lat. W naszych, czyli wszyscy jak tutaj stoimy, naszego zespołu. A myślę, że mamy świetny zespół, więc rokowania są bardzo dobre - powiedziała w piątek dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat Dorota Gawryluk.

 

Nasze programy postrzegane są jako najbardziej wiarygodne

 

W kwietniu CBOS zapytał ankietowanych o stacje telewizyjne, w których oglądają programy informacyjne i publicystyczne. Jak wykazało badanie, 54 proc. respondentów śledzi informacje i publicystykę w Polsacie, 53 proc. - w TVP1, a 48 proc. - w TVN. 

 

CBOS poprosił badanych o ocenę wiarygodności programów informacyjnych i publicystycznych w telewizji publicznej (TVP1, TVP2, TVP Info), TVN (TVN, TVN24), Polsacie (Polsat, Polsat News) i TV Trwam. Okazało się, że "najbardziej krytycznie w tym względzie odbierana jest telewizja publiczna (38 proc. badanych uważa, że nie jest wiarygodna), w drugiej kolejności TVN i TVN24 (29 proc.), w trzeciej - Polsat i Polsat News (19 proc.)".

 

"Programy telewizji Polsat i Polsat News wyraźnie częściej postrzegane są jako wiarygodne niż niewiarygodne, telewizji TVN i TVN24 nieco częściej jako wiarygodne niż niewiarygodne, natomiast w ocenach telewizji publicznej przeważają oceny krytyczne. Również w przypadku telewizji Trwam odnotowujemy niewielką przewagę ocen krytycznych nad pozytywnymi" - stwierdzono w raporcie.

 

Sondaż został przeprowadzony metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 4-11 kwietnia na liczącej 1064 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

hlk/zdr/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie