Rekordowy przemyt heroiny w Indiach. Celnicy przechwycili 532 kg towaru wartego 390 mln dolarów

Świat
Rekordowy przemyt heroiny w Indiach. Celnicy przechwycili 532 kg towaru  wartego 390 mln dolarów
pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne

Indyjscy celnicy udaremnili w weekend największą w historii kraju próbę przemytu heroiny. Skonfiskowano 532 kg tego narkotyku o szacunkowej wartości 390 mln dolarów. Heroinę znaleziono w ciężarówce przewożącej worki soli z Pakistanu do Amritsaru w Pendżabie.

- To jest największe osiągnięcie w annałach indyjskiego urzędu celnego - podkreślił na konferencji prasowej komisarz celny Deepak Kumar Gupta.

 

- Na granicy w Attari zatrzymano transport z 532 kg heroiny i 52 kg substancji, która jest prawdopodobnie mieszanką innych narkotyków - poinformował komisarz.

 

Heroinę znaleziono w 15 workach znajdujących się pomiędzy setkami worków soli. Ładunek z Pakistanu rozładowano w piątek.

 

 

Narkotyki miały trafić do Europy 

 

Podejrzewa się, że przemyt zorganizował mieszkaniec Handwary w Kaszmirze. Aresztowano go i jest przesłuchiwany. - Przesłuchujemy również importera soli - powiedział mediom Gupta.

 

Pod koniec maja indyjskie służby ochrony wybrzeża zatrzymały pakistańską łódź rybacką, na pokładzie której było 218 kg narkotyków. - Indie stały się punktem tranzytowym dla afgańskiej heroiny, szmuglowanej przez Pakistan do Europy - wskazywali autorzy raportu Międzynarodowej Komisji Kontroli Narkotyków (INCB) z 2017 r.

 

Według INCB najbardziej popularnym narkotykiem jest marihuana. W 2017 r. przechwycono jej w Indiach rekordową ilość - 350 ton, a w sąsiednim Bangladeszu 70 ton.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie