W mieszkaniu miał narkotyki, a przy łóżku... pistolet maszynowy. Policja zatrzymała 32-latka

Polska

5 kg amfetaminy, 2,5 kg marihuany, a także pistolet maszynowy i amunicję miał w mieszkaniu zatrzymany przez zabrzańskich policjantów 32-latek. Jak policzyli funkcjonariusze, z zabezpieczonej przez nich ilości narkotyków można przygotować 225 tys. dilerskich "działek".

Mężczyznę zatrzymali zabrzańscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. - 32-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Tychach. Mężczyzna był bardzo zaskoczony poranną wizytą policjantów - relacjonowała w poniedziałek śląska policja.

 

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli prawie 2,5 kg marihuany, ponad 4,7 kg "mokrej" amfetaminy i 15 kg substancji służącej do przygotowania narkotyku do sprzedaży. Według policji z zabezpieczonych środków można wyprodukować ponad 225 tys. "działek" dilerskich narkotyków.

 

W trakcie zatrzymania okazało się, że 32-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi za posiadanie i handel narkotykami. W jego sypialni przy łóżku kryminalni zabezpieczyli pistolet maszynowi i amunicję, a także m.in. gotówkę i biżuterię. Na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie