Łódź: zatrzymano pseudokibiców handlujących narkotykami

Polska
Łódź: zatrzymano pseudokibiców handlujących narkotykami
Polsat News

Ponad 2,7 kg marihuany i 200 gramów amfetaminy oraz sprzęt do porcjowania środków odurzających odnaleźli policjanci w mieszkaniach należących do dwóch pseudokibiców z Łodzi. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, grozi im kara do 10 lat więzienia.

26-latkowie wpadli w ręce łódzkich funkcjonariuszy zwalczający przestępczość pseudokibiców. Podczas interwencji w wytypowanym mieszkaniu w jednej z kamienic przy ul. Sienkiewicza w Łodzi funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 160 gramów marihuany. Odnalazł je pies wyszkolony do wykrywania narkotyków. Policjanci na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadania znacznych ilości narkotyków.

 

Mundurowi dotarli też do dwóch innych lokali zajmowanych przez podejrzewanych, w których znaleźli ponad 10 tys. złotych oraz narkotyki i wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających. Łączenie w trzech mieszkaniach zabezpieczono blisko 2,7 kilograma marihuany i 200 gramów amfetaminy.

 

Ponadto w samochodzie jednego z mężczyzn mundurowi odnaleźli 10 tys. zł, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

 

Zdaniem policjantów zatrzymani są ściśle powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Wkrótce usłyszą prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Śledczy zamierzają skierować do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie