Zabójstwo sprzed 23 lat. Niemiecka policja prosi o identyfikację zabitego, który mógł być Polakiem

Polska
Zabójstwo sprzed 23 lat. Niemiecka policja prosi o identyfikację zabitego, który mógł być Polakiem
Biuro Kryminalne KGP

Policja z Niemiec opublikowała zrekonstruowany portret ofiary brutalnego zabójstwa sprzed 23 lat. Około 40-letni mężczyzna zginął w Niemczech w 1996 roku w okolicach zachodniego krańca Zagłębia Ruhry, niedaleko Duisburga. Zadano mu wiele ciosów w głowę. Śledczy mają nowe informacje, które wskazują, że zmarły mógł być Polakiem.

Sprawą zabójstwa zajmuje się niemiecka policja, która o pomoc poprosiła polskich funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. O zmarłym tragicznie mężczyźnie, który mógł być Polakiem, powiadomił oficer łącznikowy ambasady Republiki Federalnej Niemiec.

 

Śledczy stworzyli rekonstrukcję twarzy ofiary. Mężczyzna był brunetem o średniej budowie ciała z początkami siwizny na skroniach, nosił wąsy. Mierzył 170 cm wzrostu i ważył około 76 kg. Na prawym podudziu miał bliznę, przebiegającą łukiem od tyłu do środka i do przodu.

 

Mężczyzna miał także liczne defekty stomatologiczne, m.in. zgryz z przodu z defektami próchniczymi oraz plomby z amalgamatu we wszystkich zębach trzonowych. Nie miał również migdałków. Zamordowany miał grupę krwi 0.

 

Policja zwraca się do osób, które rozpoznają mężczyznę, z prośbą o kontakt z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji - tel. 22 60 510 05, adres e-mail: cpozkgp@policja.gov.pl.

maw/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie