Pożar hotelu w Istebnej. Z ogniem walczyło 17 zastępów straży pożarnej

Polska

Strażacy opanowali po północy w czwartek pożar hotelu Złoty Groń w Istebnej w Beskidach (woj. śląskie). Ogień wybuchł w środę późnym wieczorem obejmując dwie kondygnacje i część dachu. Nikt nie został poszkodowany, goście i osoby z obsługi hotelu w porę wyszły na zewnątrz.

- Sytuacja jest opanowana, teraz będzie jeszcze trwało dogaszanie. Nie ma osób poszkodowanych. Z budynku zostały ewakuowane 32 osoby - powiedział rano dyżurny oficer Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

 

Po południu niebezpieczeństwa już nie było. Pogorzelisko nadzorował jeszcze przez kilka godzin jeden zastęp strażaków z OSP.

 

Ogień objął powierzchnię 400 metrów kwadratowych na drugiej i trzeciej kondygnacji budynku - na której mieści się poddasze użytkowe - oraz część dachu. Budynek jest w dużej części zbudowany z drewna.

 

Jak powiedział dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, przedstawiciele hotelu zapewniali po przyjedzie strażaków, że wszyscy goście oraz obsługa opuścili budynek.

 

Strażacy potwierdzili tę informację przeszukując budynek. Strażak sprecyzował, że wśród ewakuowanych jest 29 gości oraz trzy osoby z personelu.

 

Do akcji skierowano 17 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników.

 

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana.

 

 

  

 

pgo/hlk/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze