Ogromny pożar hali produkcyjnej w Gdańsku. Płoną meble i produkty stolarskie

Polska

Nad ranem zapaliła się hala z produktami stolarskimi i meblami w Gdańsku. Pożar był na tyle duży, że kłęby dymu widać z odległości kilku kilometrów. Spłonęło ok. 4000 m2 powierzchni budynku liczącego 7000 m2. Pożar został już opanowany. Dogasza go kilkudziesięciu strażaków.

Pożar wybuchł w środę  przed godz. 5 rano przy Trakcie Św. Wojciecha w Gdańsku. Na miejscu pojawiło się 30 jednostek straży pożarnej.

 

- Pożar został już opanowany. W wyniku naszych działań udało się powstrzymać jego rozwój na przyległe hale, w tym część biurową. Niestety spaleniu uległa ta część hal hurtowni, które w momencie naszego przyjazdu były już intensywnie objęte płomieniami - powiedział mł. bryg. Jacek Jakobczyk, rzecznik KM PSP w Gdańsku. Spłonęło ok. 60 proc. powierzchni budynku. 

 

Dodał, że nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Jak informuje reporter Polsat News Marcin Józefowicz, w akcji gaśniczej niegroźnie ucierpiał jeden ze strażaków ochotników. 

 

Gaszenie hali było utrudnione, z powodu jej konstrukcji. Budynek ocieplono pianką poliuretanową, otoczoną z obu stron blachą, przez co dostęp do płomieni był utrudniony.

 

Trakt św. Wojciecha jest zablokowany w obu kierunkach.

 

 

   

pgo/ml/ Polsat News, dziennikbaltycki.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie