Kąpały się nago o świcie w jeziorze. Trafią przed sąd

Polska
Kąpały się nago o świcie w jeziorze. Trafią przed sąd
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Dwie 17-latki z gminy Orneta (woj. warmińsko-mazurskie) marzyły, by wykąpać się nago o świcie w jeziorze. Marzenie spełniły, ale ich kąpiel zakończyła się interwencją policjantów. Obie nastolatki były pijane.

Dziewczyny kąpały się w jeziorze Mieczowym w Ornecie w sobotę przed godz. 4. Robiły przy tym jednak tyle hałasu, że w końcu ktoś zadzwonił ze skargą na policję w Lidzbarku Warmińskim.


Na miejsce pojechał policyjny patrol, który zauważył w wodzie dwie kąpiące się osoby. Dziewczyny bawiły się głośno krzycząc i nie zwracając uwagi na to, że o tak wczesnej porze mogą zakłócać spokój innym osobom.

 

"Chciały tylko spełnić swoje marzenie" 


Gdy wyszły z wody okazało się, że obie 17-latki są pijane. Interweniujących policjantów poinformowały, że "chciały tylko spełnić swoje marzenie o kąpieli w jeziorze, nago o poranku".

 

Policjanci przekazali młode kobiety pod opiekę rodzicom i będą wyjaśniać w jaki sposób dziewczyny weszły w posiadanie alkoholu.

 

Nastolatki ze swojego zachowania będą musiały tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.

 

Alkohol i przecenianie własnych możliwości

 

Warto przypomnieć, że od czwartku do niedzieli w Polsce utonęły aż 23 osoby. W poniedziałek zginęło pięć kolejnych. Tylko w czerwcu śmierć nad wodą poniosło 80 osób.  

 

Najczęstszą przyczyną tragedii nad wodą jest pływanie po alkoholu, a także przecenianie własnych możliwości.

grz/luq/ polstanews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie