Dwie nastolatki oskarżone o brutalne znęcanie się nad koleżanką w ośrodku wychowawczym

Polska
Dwie nastolatki oskarżone o brutalne znęcanie się nad koleżanką w ośrodku wychowawczym
pixabay.com/Anemone123

Kielecka prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu w związku z wydarzeniami w młodzieżowym ośrodku wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim (woj. świętokrzyskie). Sprawa dotyczy dwóch nastolatek, które w brutalny sposób miały znęcać się nad swoją 15-letnią koleżanką. Dwie kolejne przyglądały się zdarzeniu, nie reagując. Jedna z oprawczyń ma 18 lat, druga - jest młodsza.

W grudniu 2018 r. dyrektor ośrodka powiadomił policję o napaści na jedną z podopiecznych oraz o tym, że sprawczyniami miały być jej koleżanki. Do zdarzenia miało dojść w jednej z łazienek ośrodka, a zauważył to wychowawca. 

 

- Nastoletnie dziewczyny próbowały zgwałcić 15-latkę, polewały ją moczem, zimną wodą, wpychały zużyty tampon do ust, biły i wyzywały -  napisała "Gazeta Wyborcza".

 

Pokrzywdzona nie chciała  nic powiedzieć. Pracownikom ośrodka udało się jednak nakłonić dziewczynę do złożenia zeznań. To pozwoliło rozpocząć postępowanie wyjaśniające. 

 

Prokuratura w Kielcach postawiła w tej sprawie zarzuty dotyczące znęcania się oraz poddania innej czynności seksualnej. Starszej, 18-letniej, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Prokuratura  nie udziela więcej informacji.

 

"Nie doszło do żadnej czynności seksualnej"

 

Dyrektor ośrodka Bogdan Kalwat w rozmowie z polsatnews.pl  przekonuje, że nie doszło do żadnej czynności seksualnej oraz że od razu po zdarzeniu podjęto wszelkie kroki mające na celu przekazanie sprawy odpowiednim organom. Zaznacza również, że w tego typu placówkach młodzież często bywa agresywna z różnych powodów.

 

- To nie były cykliczne zdarzenia, sytuacja miała charakter incydentalny, trwający kilka minut. Pokrzywdzona w pierwszej kolejności została objęta specjalistyczną opieką psychologa i terapeuty. Natychmiast została skierowana do lekarza pierwszego kontaktu- dodaje Kalwat.

 

Jak mówi, jedna ze sprawczyń została aresztowana, natomiast druga - przeniesiona do innego ośrodka wychowawczego.

rob/dro/ kielce.wyborcza.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie