Trąby powietrzne, burze i ulewy. Przez weekend 1908 interwencji strażaków w całej Polsce

Polska
Trąby powietrzne, burze i ulewy. Przez weekend 1908 interwencji strażaków w całej Polsce
Wikimedia Commons/zdj.ilustracyjne

Przez weekend z powodu burz, trąb powietrznych oraz intensywnych opadów w całej Polsce straż pożarna interweniowała 1908 razy. Najwięcej akcji, bo aż 465, miało miejsce w woj. zachodniopomorskim - poinformował w poniedziałek rano rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Frątczak przekazał, że w związku z sytuacją pogodową w ciągu ostatnich dwóch dób (sobota-niedziela) straż pożarna interweniowała 1908 razy. Najwięcej interwencji dotyczyło województw: zachodniopomorskiego (465), warmińsko-mazurskiego (381), dolnośląskiego (323) i pomorskiego(193).

 

W związku z wiatrołomami straż interweniowała w sumie 1250 razy. Ponadto 413 akcji dotyczyło wypompowywania wody z piwnic zalanych budynków, a 43 razy zalanych dróg.

 

W działaniach związanych z usuwaniem skutków nawałnic brało udział 10 tyś. 596 strażaków PSP i OSP. - Do tego wykorzystali 2379 samochodów - podał rzecznik.

 

Jak podkreślił, wiatr w ciągu weekendu uszkodził 112 budynków, w tym 89 budynków mieszkalnych. - W tym czasie dwie osoby w skali kraju zostały ranne. W tym jeden strażak - dodał.

maw/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze