"Co najmniej kilkunastu poważnych polityków PO jest po rozmowach z Kosiniakiem-Kamyszem"

Polska

- Bardzo dużo sygnałów odbieramy od ludzi, którzy mówią, że nie widzą siebie na listach PO z jakimś lewicowym partnerem. Co najmniej kilkunastu poważnych polityków PO jakby już jest po rozmowach z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (liderem PSL - red.) - powiedział w "Polityce na Ostro" Jacek Protasiewicz z PSL-UED. - A Bogdan Zdrojewski? - zapytała Agnieszka Gozdyra. - Też - odpowiedział polityk.

O te informacje polsatnews.pl zapytał byłego ministra kultury. - Jestem po rozmowach z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Dotyczyły one wsparcia i szacunku wobec centrowego elektoratu, poważnych korekt w kampanii jesiennej i oceny wyborów do Parlamentu Europejskiego - powiedział nam Zdrojewski.

 

O możliwości przejścia polityków Platformy do PSL, mówił w czwartek w "Polityce na Ostro" także poseł Ludowców Eugeniusz Kłopotek. 

 

Konfederacja "zwiera szyki"

 

Zdaniem Roberta Winnickiego z Konfederacji, "najważniejszy bój będzie o podium, o trzecie miejsce, o to, kto będzie języczkiem u wagi". - Dlatego Konfederacja zwiera szyki i będziemy w przyszłym tygodniu rozmawiali z kolejnymi środowiskami ideowej prawicy po to, by zablokować ten "marsz tęczowych" Roberta Biedronia, jako trzecią siłę - tłumaczył.


- Tu nic nie jest przesądzone, czy idziemy sami czy w szerszej koalicji. Na dzisiaj trwają rozmowy. Po kolei rozmawiamy z partią Razem, z ruchami miejskimi, z różnymi środowiskami - powiedział burmistrz warszawskich Bielan Grzegorz Pietruczuk z Wiosny.


"Połączenie wody i ognia"


Z kolei według warszawskiego radnego PiS Jacka Ozdoby, "opozycja nie potrafi nawet rozmawiać konkretnie na tematy merytoryczne". -Opozycja jest od tego, żeby rozmawiać na temat ewentualnych poprawek, uwag wobec strony rządzącej, a wy tylko zajmujecie się sobą - powiedział.


- PSL ma problem z tym, że został wrzucony do jednego kotła z osobami, które mają zupełnie odmienny system wartości, bo nie da się dzisiaj zestawić liberała, osoby lewicowej z chadekiem, bo to połączenie wody i ognia. Nic z tego nie wyjdzie - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są w zakładce Programy.

prz/zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie