"Żadnych urlopów, żadnego odpoczynku, ofensywa". Posiedzenie klubu PiS w warszawskim hotelu

Polska

W piątek politycy klubu PiS spotykają się, by dyskutować m.in. o nadchodzącej kampanii wyborczej. - Mobilizacja przed wyborami parlamentarnymi. Żadnych urlopów, żadnego odpoczynku, ofensywa. Wygraliśmy wybory europejskie, czas na następny krok - powiedział przed wejściem do hotelu, w którym odbywa się posiedzenie europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

W środę odbył się komitet wykonawczy partii, a w czwartek Komitet Polityczny partii zdecydował, że Joachim Brudziński będzie szefem sztabu wyborczego PiS, a Beata Szydło - szefem rady sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.


Wyjazdowe spotkanie klubu PiS odbywa się w jednym z warszawskich hoteli. W spotkaniu planowany jest udział zarówno prezesa Jarosława Kaczyńskiego jak i premiera Mateusza Morawieckiego.

 

"Życzymy opozycji, żeby znalazła program"

 

- Zero triumfalizmu, ale musimy ciężko pracować i to jest kolejny etap - podkreślił Czarnecki w rozmowie z dziennikarzami. 

 

Zapytany, jak ocenia wybór Joachima Brudzińskiego na szefa sztabu, odpowiedział: "Joachim jest jedną z twarzy PiS-u. W każdej kampanii uczestniczył. Będzie na pewno świetnym szefem sztabu. Szczególnie, że jego osobowość jest taka, że raczej ludzi łączy, a nie dzieli, więc myślę, że to bardzo dobry wybór".

 

- Program mamy, będziemy go modyfikować. Życzymy opozycji, żeby także ten program stworzyła, znalazła, bo na razie tak kiepsko z tym - powiedział Czarnecki.

 

- Myślę, że pan prezes dokona oceny kampanii, wyciągniemy wnioski, bo jeszcze szereg rzeczy można poprawić. Nie wszystko było idealnie po naszej stronie. Myślę, że to będzie wskazanie kierunku pracy i apel o mobilizację bardzo mocny - stwierdził europoseł.

 

Jak dodał, "to nie jest tak, że ten fantastyczny wynik (wyborów do europarlamentu - red.) nas uśpi. Będziemy szukać jeszcze rezerw, bo one istnieją i myślę, że je znajdziemy".

 

Dziennikarze czekają na przyjazd polityków PiSPolsat News
Dziennikarze czekają na przyjazd polityków PiS

 


"Zabieramy się do pracy"


Wcześniej szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarzyści będą rozmawiać m.in. o kampanii wyborczej przed październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu. Na posiedzeniu przedstawione zostaną też decyzje dotyczące sztabu wyborczego, harmonogram prac oraz przygotowania do konwencji programowej zaplanowanej na początek lipca.


- Jednym słowem bardzo energicznie, stanowczo i pracowicie zabieramy się do pracy przed wyborami - oświadczył Terlecki.


"O układzie list będziemy mówić troszkę później"


Terlecki podkreślił, że partia przygotowuje się do wyborów parlamentarnych, powołując m.in. sztab wyborczy. - Natomiast o listach czy układzie list wyborczych będziemy mówić troszkę później - zapowiedział.


Szef klubu PiS pytany, czy jest możliwe, że wybrani w majowych wyborach europosłowie wystartują w wyborach parlamentarnych odpowiedział, że jest to mało prawdopodobne. - Jest natomiast więcej niż prawdopodobne, że europosłowie zaangażują się bardzo mocno w kampanię wyborczą - zapowiedział Terlecki.

prz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie