Joachim Brudziński szefem sztabu wyborczego PiS

Polska

Joachim Brudziński został powołany na szefa sztabu wyborczego PiS, Beata Szydło - na szefa rady sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała w czwartek po posiedzeniu Komitetu Politycznego partii rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. - W radzie sztabu PiS będą europosłowie z najwyższym indywidualnym wynikiem wyborczym - dodała.

W czwartek w warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego partii. W posiedzeniu uczestniczyli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezesi PiS: Adam Lipiński i Mariusz Kamiński, szef gabinetu premiera Marek Suski i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 

Po ok. 1,5 godziny do dziennikarzy wyszła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. - Zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego, na którym Komitet Polityczny zatwierdził wstępną decyzję o powołaniu rzecznika prasowego i zastępcy (mazowieckiego radnego Radosława Fogla - red.), jak również (zapadły decyzje, że) pani Beata Szydło została powołana na szefa rady sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, a pan Joachim Brudziński został powołany na szefa sztabu wyborczego - poinformowała Czerwińska.

 

Jak dodała, do rady sztabu wyborczego będą należeć europosłowie, którzy zdobyli najlepszy indywidualny wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Na najbliższym posiedzeniu sztabu wyborczego ukonstytuuje się on i będą wybrani członkowie - zapowiedziała Czerwińska.

Dopytywana, kiedy to nastąpi, odpowiedziała, że niezwłocznie.

 

- Pracujemy, jesteśmy w pełni zmobilizowani i nie osiedliśmy na laurach. Cały czas trwa ciężka praca i przygotowanie do kampanii - powiedziała rzeczniczka PiS.

 

Czerwińska poinformowała również, że w piątek odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS.

jm/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie