Potężna nawałnica nad Gorzowem Wlkp. Grad wielkości piłek tenisowych

Polska

Nad Gorzowem Wlkp. przeszła we wtorek wieczorem burza z intensywnymi opadami deszczu i gradu. Nawałnica trwała kilkadziesiąt minut, ale to wystarczyło, by wody opadowe znacząco utrudniły ruch drogowy i wdarły się do niektórych budynków.

Jak poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej, z całego regionu wpłynęło (stan na godz. 22.30) ponad 30 zgłoszeń związanych z pogodą. Najwięcej - 22 z powiatu gorzowskiego. Większość z nich dotyczy wypompowywania wody z zalanych ulic czy budynków.

 

 

"Największy grad spadł prawdopodobnie w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego. Jego średnica osiągnęła aż 8-9 cm, a miejscami (m.in. miejscowość Wojciechów) około 10 cm! Takiego gradu nie notowaliśmy w Polsce co najmniej od 2011 r." - napisali na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

 

Wracają upały

 

W Gorzowie oprócz intensywnego deszczu padał również grad, którego grudki momentami były wielkości zbliżonej do czereśni, a lokalnie znacznie większe.

 

Według ostrzeżenia IMGW burze w woj. lubuskim mogą występować do północy w sześciu powiatach w zachodniej części regionu.

 

Prognozy mówią, że podczas burz może spaść od 30 do 50 mm deszczu, lokalnie 60 mm, a wiatr osiągać w porywach prędkość 80 km/h. Lokalnie może padać grad.

 

W środę w regionie ponownie ma być upalnie.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie