"Skazano mnie za moją twórczość". Bonus RPK w "Skandalistach"

Polska

Sąd skazał rapera Oliwiera Roszczyka, znanego jako Bonus RPK, na pięć i pół roku więzienia za handel narkotykami. Oparł wyrok na zeznaniach tzw. małego świadka koronnego. Bonus twierdzi, że jest niewinny. Wskazał na nieprawidłowości w procesie i złożył też kasację do Sądu Najwyższego. W sobotę był gościem Agnieszki Gozdyry w programie "Skandaliści".

- Myślę, że tak naprawdę skazano mnie za moją twórczość. Byłem niewygodny - mówi raper Bonus RPK, skazany prawomocnym wyrokiem za handel narkotykami. Oliwier Roszczyk ma trafić za kratki na 5,5 roku, a dodatkowo zapłacić pół mln zł grzywny. Rzecz w tym, że nie ma innych dowodów poza zeznaniami małego świadka koronnego, a i w tych jest sporo nieścisłości.


- To jest ciekawe, że ja też zostałem skazany z wiedzy zasłyszanej: bo Niedźwiadek twierdzi w sądzie, że 14 kg przekazał mi niejaki Misiek, a zrobił to wtedy, kiedy Niedźwiadek siedział w areszcie śledczym, że niby on go zastępował, jak przyszedł do sądu to powiedział, że tę wiedzę o tych 14 kg ma od Miśka - a Misiek, jak przyszedł na sprawę, to temu całkowicie zaprzeczył, a mimo to zostałem za to skazany - wyjaśniał Bonus.


W jego sprawie nie było żadnych innych dowodów, które by go obciążały. Bonus odsiedział już wiele miesięcy w areszcie, teraz wyrok więzienia i grzywny w wysokości pół mln zł jest prawomocny.

 

"Nie mogłem nic zrobić, musiałem iść pod celę"


Raper złożył kasację do Sądu Najwyższego, a pobyt w areszcie wspomina tak: - Było mi ciężko i tak samo mojej kobiecie, młody (6-letnie obecnie dziecko Bonusa - red.) rozumiał, że to jest koniec widzenia? Nie potrafił tego zrozumieć, czasami płakał, nie chciał się oderwać od mojej szyi, a dowódca stoi, już kończymy już kończymy, widzi, że dziecko płacze to mu głupio się też odezwać. Ale wiem, że trzeba kończyć, bo takie są procedury.


Agnieszka Gozdyra: - I trzeba odrywać dzieciaka od ojca?
Bonus RPK: - Nieraz płakał, wystawiał rączki, ale nie mogłem nic zrobić, musiałem iść pod celę.

 

Poprzednie odcinki programu można obejrzeć tutaj.

wka/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie