Z zazdrości o dziewczynę z siekierami i kastetem napadli na jej byłego partnera

Polska
Z zazdrości o dziewczynę z siekierami i kastetem napadli na jej byłego partnera
Google Street View

Czterech mężczyzn z gminy Trzcianka (woj. wielkopolskie) uzbrojonych w dwie siekiery i kastet wtargnęło do mieszkania 20-kilkulatka z Siedliska. Pokrzywdzony został pobity, napastnicy zdemolowali też jego dom. Powodem napaści była zazdrość o kobietę.

Jak tłumaczyła w czwartek p.o. prokuratora rejonowego w Trzciance prok. Magdalena Roman, do zdarzenia doszło pod koniec maja.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że czterej mężczyźni uzbrojeni w dwie siekiery i kastet pojechali do mieszkania 20-kilkulatka, aby "wyrównać rachunki". Powodem była kłótnia o kobietę. 

 

"Żaden z mężczyzn nie użył siekiery"

 

- Mężczyźni wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, zaczęła się awantura, bijatyka. Na szczęście żaden z mężczyzn nie użył siekiery, natomiast jeden z nich bił pokrzywdzonego z użyciem kastetu - podkreśliła Roman.

 

Jak dodała, wszyscy czterej mężczyźni zostali już przesłuchani w charakterze podejrzanego.

 

- Przedstawiono im zarzuty udziału w pobiciu, zniszczenia mienia i naruszenie miru domowego, a także kierowania gróźb karalnych. Właściciel kastetu usłyszał dodatkowy zarzut za posiadanie przy sobie niebezpiecznego narzędzia. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia, które korespondują z zeznaniami pokrzywdzonego i pozostałym zgromadzonym materiałem dowodowym, w tym z zeznaniami matki, która w chwili zdarzenia również przebywała w domu - powiedziała w czwartek prok. Roman.

 

Mężczyźni zostali objęci dozorem policji, zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczeniem majątkowym po 1000 zł każdy.

 

Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie