23-latek rzucił się z siekierą na policjantów. Wcześniej zdemolował mieszkanie i auto

Polska
23-latek rzucił się z siekierą na policjantów. Wcześniej zdemolował mieszkanie i auto
Policja.pl

Agresywny 23-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę w trakcie, której zdemolował mieszkanie i groził domownikom. Następnie zniszczył samochód, którym wcześniej jeździł po okolicy. Na koniec rzucił się z siekierą na policjantów, którzy przyjechali na interwencję, krzycząc, że ich "zarąbie".

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Łukowa (Lubelskie) zostali wezwani do domowej awantury. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, niszczy wyposażenie mieszkania i grozi domownikom. 

 

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali całkowicie zdemolowane mieszkanie. Nie było w nim jednak agresora, który - jak wyjaśnili jego rodzice - chwilę wcześniej uciekł z domu. 

 

Przed budynkiem stał poważnie uszkodzony samochód, którym 23-latek miał jeździć wcześniej po okolicy. 

 

 

Auto wyglądało jak po wypadku, miało powybijane prawie wszystkie szyby i widoczne ślady po siekierze na karoserii.  

 

 

Podczas sprawdzania posesji policjanci usłyszeli kierowane do nich krzyki i wulgaryzmy. Po chwili zauważyli biegnącego w ich stronę młodego mężczyznę z siekierą, który krzyczał, że "zarąbie policjantów". 

 

23-latek nie reagował na polecenia policjantów, więc jeden z nich oddał w powietrze strzał ostrzegawczy. To nieco ostudziło zapędy mężczyzny, który odrzucił siekierę. Chwilę później agresor został obezwładniony i zatrzymany.

 

We wtorek nad ranem na policję zgłosił się sąsiad 23-latka, który poinformował, że mężczyzna zbił reflektor i uszkodził jego ciężarówkę.

 

Zniszczenie cudzego mienia będzie kolejnym zarzutem, który usłyszy agresywny 23-latek.

 

To jednak nie koniec całej historii. Zajmujący się sprawą policjanci zatrzymali również... ojca 23-latka. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia za niezapłaconą grzywnę. 

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie