Siekierą niszczył auta wyjeżdżające z osiedla. Usłyszał zarzuty

Polska
Siekierą niszczył auta wyjeżdżające z osiedla. Usłyszał zarzuty
pixabay/Minnimble
Zdjęcie ilustracyjne

Zarzut zniszczenia cudzej rzeczy usłyszał 33-letni mieszkaniec Krakowa, który siekierą rozbijał samochody wyjeżdżające z jednego z osiedli - poinformowała w piątek małopolska policja. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Policję o ataku 33-letniego mieszkańca Krakowa na wyjeżdżające z os. Piastów samochody, zaalarmował świadek zdarzenia. Po przyjeździe na miejsce znaleziono odpowiadającą rysopisowi osobę, która została zatrzymana. Mężczyzna jednak nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, więc zmuszeni oni zostali do użycia siły fizycznej.

 

Do policjantów podszedł także właściciel jednego z uszkodzonych pojazdów, który - czując się zagrożony w momencie ataku - odjechał kilkadziesiąt metrów dalej. Pojawiła się także właścicielka innego samochodu, w którym 33-latek wybił szybę; ona również - w obawie o swoje życie - oddaliła się od miejsca zdarzenia.

 

Mężczyznę, który zaatakował kierowców przewieziono na komisariat, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia cudzej rzeczy. Za to grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym w nadmiarze alkoholem oraz tym, że wcześniej został "sprowokowany przez grupę mężczyzn".

 

 

 

[ZOBACZ TEŻ] WIDEO: "Zaatakował siekierą pracownika sądu i uciekł. Wrócił ze 100 litrami benzyny w kanistrach"

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie