87-latek usłyszał zarzuty ws. wypadku na zakopiance. Tir zderzył się z autobusem wiozącym dzieci

Polska
87-latek usłyszał zarzuty ws. wypadku na zakopiance. Tir zderzył się z autobusem wiozącym dzieci
Polsat News

Zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym skutkującej ciężkimi obrażeniami ciała usłyszał 87-letni kierowca, który 8 czerwca ubiegłego roku doprowadził w Tenczynie na zakopiance do czołowego zderzenia autobusu przewożącego 42 dzieci z tirem.

- Zarzuty zostały przedstawione Stanisławowi B., który kierując osobowym mercedesem utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do wypadku. Mężczyzna w trakcie przesłuchania twierdził, że nie pamięta przebiegu wypadku. Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku z ciężkimi obrażeniami ciała grozi do 8 lat więzienia - poinformowała szefowa prokuratury rejonowej w Myślenicach Beata Florkow.

 

Prokurator wyjaśniła, że akt oskarżenia nie został jeszcze skierowany do sądu, ponieważ postępowanie nadal trwa.

 

- Biegli stwierdzą czy podejrzany w ogóle będzie mógł brać udział w czynnościach procesowych. Po uzyskaniu tych opinii będzie podjęta stosowna decyzja - powiedziała prok. Florkow.

 

Rok temu z Zakopanego wracały dzieci z warszawskiej podstawówki nr 261 im. Kostki Potockiego z Wilanowa. Jadąc krajową siódemką czyli popularną zakopianką, w miejscowości Tenczyn doszło do tragicznego wypadku. 87-latek, który doprowadził do zderzenia, wyszedł cało z wypadku. Tir natomiast czołowo zderzył się z autobusem wiozącym 42 dzieci i troje opiekunów. Pojazdy stanęły w poprzek drogi zatrzymując się na skarpie. Zaraz po zdarzeniu 87-latek stracił prawo jazdy.

 

Do kilku szpitali przewieziono wówczas 34 osoby. Cztery osoby, w tym jedno dziecko, zostały ciężko ranne. W akcji ratowniczej na zakopiance uczestniczyły cztery śmigłowce LPR i jeden śmigłowiec wojskowy oraz liczne karetki. W akcji brało też udział wiele jednostek straży pożarnej

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie