Wioząc pasażerów, kierowca autobusu "bawił się" telefonem. Przeglądał wpisy, dodawał komentarze

Polska

Kierowca autobusu linii nr 39 w Lublinie jednocześnie prowadził pojazd i korzystał z telefonu. Zdarzenie nagrał jeden z pasażerów, a film zamieścił na YouTube. Kierowca jest pracownikiem firmy "Warbus" jednego z przewoźników obsługujących linie autobusowe na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. Jak dowiedział się reporter Polsat News Piotr Kuśmierzak mężczyzna nie poniósł jeszcze konsekwencji.

Na nagraniu widać jak kierowca korzysta z internetu: przegląda wpisy z Facebooka i pisze komentarze do nich. Film został zarejestrowany w środę 29 maja.

 

W rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", autor materiału twierdzi, że nie była to pierwsza taka sytuacja.

 

- Drugi dzień z rzędu jechałem linią 39 i drugi raz ten sam kierowca podczas jazdy "bawił się telefonem" - powiedział pasażer.

 

Reporter Polsat News rozmawiał z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, którzy stwierdzili, że "zachowanie kierowcy było naganne i coś takiego nie powinno było się wydarzyć".

 

Przedsiębiorstwo komunikacyjne przyznaje, że kierowca stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. ZTM nie ma jednak uprawień pozwalających na ukaranie kierowcy za takie przewinienie. 

 

Firma "Warbus" zapowiedziała jednak, że kierowca poniesie konsekwencje służbowe za swoje zachowanie.

maw/hlk/ Polsat News, Dziennik Wschodni
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie