Śluby polskich piłkarzy w przerwie zgrupowania reprezentacji

Polska
Śluby polskich piłkarzy w przerwie zgrupowania reprezentacji
PAP/Leszek Szymański

Piłkarze reprezentacji Polski Maciej Rybus i Krzysztof Piątek nie wzięli udziału w sobotnim treningu biało-czerwonych ze względu na przygotowania do swoich ślubów. Wszyscy kadrowicze mają czas wolny do niedzielnego wieczora.

- Rybus i Piątek nie wzięli udziału w sobotnim treningu z uwagi na wcześniejsze ustalenia. Jeszcze przed zgrupowaniem zapadła decyzja, że ze względu na sprawy prywatne obaj zostaną zwolnieni z zajęć tego dnia - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, ale nie zdradził szczegółów.

 

Wiadomo, że obaj piłkarze w sobotę wezmą udział w uroczystościach zaślubin. Rybus ponad rok temu wziął ślub w Rosji z Osetyjką Laną. Wkrótce przyszedł na świat ich syn.

 

- Zdecydowaliśmy się na drugi ślub, ponieważ moja rodzina nie mogła być na naszej uroczystości w Moskwie - przekazał Rybus.

 

Glik zmaga się z urazem

 

Obrońca Lokomotiwu Moskwa oraz napastnik AC Milan, podobnie jak pozostali piłkarze reprezentacji, dostali wolne i w hotelu mają się stawić na niedzielnej kolacji.

 

Reprezentacja Polski przygotowuje się w Warszawie do meczów z Macedonią Północną (7.06) i Izraelem (10.06). Na sobotnich zajęciach zabrakło też Kamila Glika. Ten jednak zmaga się z urazem przeciążeniowych ścięgna Achillesa i do treningów z zespołem ma dołączyć w poniedziałek.

 

Tego dnia na zgrupowaniu ma się stawić Przemysław Frankowski, który w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu rozgrywa mecz w lidze MLS. W sobotę z kolegami trenował natomiast Tomasz Kędziora, który na zgrupowanie dotarł w piątek ze względu czwartkowy mecz ligowy Dynama Kijów.

 

Do najbliższych meczów reprezentacja Polski przygotowuje się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W czwartek o godz. 11.30 biało-czerwoni wylecą do Skopje, gdzie dzień później zagrają z Macedonią Północną. Bezpośrednio po spotkaniu zaplanowany jest powrót do Warszawy, gdzie w poniedziałek (10 czerwca) na PGE Narodowym rozegrany zostanie mecz z Izraelem.

 

Mecz Polski z Macedonią Północną już w najbliższy piątek. Transmisja o godz. 20:45 na kanale Polsat Sport. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie