Mistrz świata w skokach narciarskich Kubacki wziął ślub

Polska
Mistrz świata w skokach narciarskich Kubacki wziął ślub
PAP/Grzegorz Momot

Mistrz świata w skokach narciarskich z Seefeld z tego roku 29-letni Dawid Kubacki wziął ślub. W środę związał się z Martą Majcher podczas ceremonii, która odbyła się we wsi Czerwienne na Podhalu.

Ślub Dawida Kubackiego i Marty Majcher odbył się w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej we wsi Czerwienne na Podhalu. Na uroczystości ślubnej pojawił się między innymi Kamil Stoch z małżonką Ewą Bilan-Stoch.

  

 

 

 

Kubacki jest zawodnikiem klubu Wisła Zakopane oraz członkiem kadry narodowej skoczków narciarskich. Wywalczył złoty medal podczas tegorocznych MŚ w Austrii na normalnej skoczni. Dwa lata wcześniej był też pierwszy w rywalizacji drużynowej na dużym obiekcie w Lahti.

 

Ponadto na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu wywalczył wraz z kolegami brąz w "drużynówce". W 2018 roku wywalczył brąz podczas mistrzostw świata w Lotach Narciarskich. Zwyciężył również w Letnim Grand Prix w 2017 roku, był drugi w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015.

 

Ponadto jest indywidualnym letnim mistrzem Polski z 2013 i (dwukrotnie) 2015 roku, łącznie kilkunastokrotnie stanął na podium mistrzostw kraju.

 

Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się w sezonie 2018/2019, gdy był 5.

 

 

 

 

 

grz/luq/ PAP, polsatnews.pl, wikipedia.org, fot. PAP/Grzegorz Momot

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze