Kuria wszczyna dochodzenie ws. księdza podejrzanego o czyny pedofilskie

Polska
Kuria wszczyna dochodzenie ws. księdza podejrzanego o czyny pedofilskie
Pixabay.com/ Himsan

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wszczął dochodzenie kanoniczne ws. proboszcza z miejscowości Ruszów w powiecie zgorzeleckim na Dolnym Śląsku, który jest podejrzany o czyny pedofilskie.

Proboszcz parafii w miejscowości Ruszów został aresztowany pod koniec ubiegłego tygodnia przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu. Prokuratura postawiła duchownemu zarzut dotyczący molestowania małoletniej dziewczynki.

 

Jak poinformował w czwartek rzecznik diecezji legnickiej ks. Waldemar Wesołowski, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wszczął dochodzenie kanoniczne ws. proboszcza z parafii w miejscowości Ruszów.

 

- Dochodzenie ma wyjaśnić wszystkie okoliczności związane z zarzutami postawionymi temu księdzu - powiedział rzecznik. Duchowny podejrzany o czyny pedofilskie ma zakaz podejmowania posługi kapłańskiej.

 

- Biskup Legnicki z troską pochyla się nad wszystkimi osobami, które czują się zgorszone zaistniałą sytuacją i poleca je w modlitwie Bogu Wszechmogącemu, do czego zachęca również wszystkich duchownych diecezji legnickiej oraz wspólnotę wiernych - dodał rzecznik.

 

Księdzu, który został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące, grozi do 12 lat więzienia

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie