Ksiądz na Twitterze: "Jako kobieta, jest pani potencjalną prostytutką". Kuria wydała oświadczenie

Polska
Ksiądz na Twitterze: "Jako kobieta, jest pani potencjalną prostytutką". Kuria wydała oświadczenie
Pixabay/Myriams-Fotos

"A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca? Powinno pani być, przecież jest pani kobietą! Mało tego, jako kobieta, jest pani potencjalną prostytutką. Kapłanów w Polsce jest 40 tys. kilku okazało się draniami. To bardzo niedobrze. Ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpływ" - napisał do jednej z użytkowniczek Twittera ks. Sławomir Marek. Do sprawy odniosła się kuria diecezji świdnickiej.

W sobotę odbyła się premiera filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. W serwisie YouTube dokument ma już ponad 14,5 mln wyświetleń. 

 

"Poprawcie mnie bo nie oglądałem ale... Sekielski z problemu na "ogromną skalę" w KK pokazał 5 przypadków: nieżyjących współpracowników SB, wydalonych z kapłaństwa, pedofila, który odbył karę zasądzoną przez sąd, kapelana Bożyszcza IIIRP Bolka i gdańskiego przyjaciela oligarchów?" (pisownia oryginalna - red.) - napisał na Twitterze ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach.

 

"A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? "

 

"Sekielski jest policjantem, który łapie pijanych kierowców. Łapie tylko kierowców żółtych samochodów, których jest najmniej! I rzeczywiście niektórzy z nich 1 na 1000 jeździ po pijaku... Czy Sekielski robi to dla ruchu drogowego czy ma inny powód?" (pisownia oryginalna - red.) - napisał ks. Marek. 

 

 

Na jego twetta odpowiedziała Magdalena Grudziecka: "Jak Wam wszystkim nie jest wstyd. Jesteście współodpowiedzialni za to zło."

 

"a pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? powinno pani być przecież jest pani kobietą! mało tego jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką... kapłanów w Polsce jest 40 tys. kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE. ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpł" (pisownia oryginalna - red.) - odpisał ksiądz.

 

Przeprosiny po rozmowie z biskupem

 

W sprawie tweetów  ks. Sławomira Marka wypowiedziała się kuria diecezji świdnickiej. 

 

"W związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni." - napisał w oświadczeniu ks. dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik diecezji świdnickiej. 

 

"Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji." - dodał. 

pgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie