Przymrozki na terenie kilku województw. "Zaskakująca informacja dla wielu osób"

Polska

W środę wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw północno-zachodniej części kraju przed nocnymi przymrozkami.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia prognozujące lokalnie spadek temperatury do 1 st., a przy gruncie do minus 2 st. zostało wydane dla woj. zachodniopomorskiego, zachodnich powiatów woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego oraz powiatu strzelecko-drezdeneckiego w woj. lubuskim.

 

- Najbliższe dni będą charakteryzować się spokojniejszą pogodą, niż ostatnio. Choć pojawią się pewne niespodzianki – dzisiejszej nocy na północnym-zachodzie kraju spodziewamy się przygruntowych przymrozków, które, jak na tę porę roku, mogą być dość zaskakującą informacją dla wielu osób – powiedział "Wydarzeniom" Jakub Gawron, dyżurny synoptyk IMGW.

 

Według serwisu twojapogoda.pl, poniżej 5 stopni Celsjusza wskażą termometry na większym obszarze kraju, a zwłaszcza na północy, zachodzie i w centrum.

 

Ostrzeżenia hydrologiczne

 

IMGW wydało również ostrzeżenia hydrologiczne: trzeciego stopnia dla województwa mazowieckiego, drugiego stopnia dla woj. kujawsko-pomorskiego i pierwszego stopnia dla obszaru od Krzyżanowic do Raciborza-Medonii (woj. śląskie).

 

 

Według Jakuba Gawrona, w czwartek opady deszczu jedynie na południowym wschodzie kraju, a na pozostałym obszarze będzie pogodnie. - Dopiero pod wieczór na krańcach północno-zachodnich ponownie się zachmurzy i mogą pojawić się opady deszczu. Nieco więcej deszczu w piątek, ponieważ strefa opadów będzie obejmować całą północno-zachodnią połowę kraju – powiedział dyżurny synoptyk IMGW.

 

Dodał, że "największe opady w ciągu najbliższych dwóch dni spodziewane są na południowym wschodzie kraju". - Dotyczy to głównie obszarów podgórskich, począwszy od Górnego Śląska po Podkarpacie. Tam sumy opadów mogą sięgnąć dzisiejszej nocy i jutro w ciągu dnia do 15 mm - podkreślił Gawron.  

luq/maw/ Polsat News, twojapogoda.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie