Solidarni 2010 zapowiadają strajk głodowy. Termin - 10. rocznica katastrofy smoleńskiej

Polska
Solidarni 2010 zapowiadają strajk głodowy. Termin - 10. rocznica katastrofy smoleńskiej
Polsat News

- Solidarni 2010 organizują wielodniowy strajk głodowy w okolicach daty 10 kwietnia, który domaga się nie tylko upamiętnienia ofiar, które zginęły na terenie Rosji, ale przede wszystkim rzetelnego śledztwa i ukarania winnych osób wystawienia polskiego prezydenta na śmierć - zapowiedziała w "Radiu Zachód" prezes stowarzyszenia, Ewa Stankiewicz-Jørgensen.

Stankiewicz poinformowała, że decyzja w sprawie strajku głodowego zapadła na walnym zgromadzeniu stowarzyszenia Solidarni 2010, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze. 

 

Jak dodała, radykalna forma protestu, który zaplanowano na 2020 rok, ma wymóc na polskich władzach podanie oficjalnych przyczyn tragedii smoleńskiej oraz ukaranie winnych.

 

Stankiewicz podkreśliła, że dotychczasowe działania w sprawie wyjaśnienia przyczyn oraz ukarania winnych katastrofy smoleńskiej są niewystarczające.

 

- My musimy na nowo zbudować te standardy, na nowo zbudować silne, szanujące się państwo. I to się zaczęło. To się moim zdaniem zaczęło w momencie, kiedy teraz ten rząd trzy lata temu doszedł do władzy, ale to jest za mało, za wolno i niewystarczająco - oceniła.

zdr/luq/ Radio Zachód
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie