Polscy prokuratorzy zakończyli pierwszy dzień pracy w Smoleńsku

Polska
Polscy prokuratorzy zakończyli pierwszy dzień pracy w Smoleńsku
Polsat News

Grupa polskich prokuratorów i techników kryminalistycznych zakończyła w poniedziałek pierwszy dzień pracy przy wraku samolotu Tu-154M na terenie lotniska wojskowego Smoleńsk Północny. Samochód prokuratorów opuścił lotnisko przed godz. 18 czasu polskiego.

Nie podano żadnych szczegółów na temat zakresu i czasu pracy przedstawicieli prokuratury; nieoficjalnie wiadomo, że będą w Smoleńsku do końca tygodnia.

 

W przeciwieństwie do poprzedniej wizyty polskiej grupy we wrześniu zeszłego roku tym razem nie było w Smoleńsku oświadczenia dla prasy rosyjskiego Komitetu Śledczego. Komitet i polska Prokuratura Generalna poinformowały jedynie przed ponad tygodniem, że prokuratorzy przeprowadzą oględziny elementów konstrukcyjnych i agregatów samolotu.

 

Wrak samolotu Tu-154M znajduje się w hangarze na terenie lotniska wojskowego w Smoleńsku; przed hangarem ustawiono dwa niebieskie namioty. We wrześniu w tego rodzaju namiocie specjaliści badający wrak przechodzili kontrolę i przebierali się w specjalne stroje ochronne, które - jak wówczas podkreślały media rosyjskie - wykluczały wniesienie do pomieszczenia przedmiotów postronnych.

 

Przy drodze dojazdowej na lotnisko dyżurują policjanci i wojskowi, którzy nie pozwalają na filmowanie wjazdu na teren obiektu i polecają dziennikarzom odejście dalej od "terytorium ministerstwa obrony". Widok bramy wjazdowej na lotnisko zasłania ustawiona w poprzek drogi ciężarówka bez tablic rejestracyjnych.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie