Śmiech, uściski i brawa "ekipy Janki". Ochojska zdobyła ponad 300 tys. głosów

Polska

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, liderka listy Koalicji Europejskiej na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, według wstępnych wyników PKW, zdobyła czwarty najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów - 306 tys. 932 głosy. Szefowa PAH na swoim profilu na Twitterze udostępniła nagranie swojej reakcji na swój wynik wyborczy.

 

Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie Ochojska zmierzyła się z posłankami Zjednoczonej Prawicy - Anną Zalewską i Beatą Kempą. Z sondażu Ipsos wynika, że one również zdobyły mandaty.

 

Przed ogłoszeniem ciszy wyborczej założycielka PAH podziękowała na Facebooku za okazane jej wsparcie podczas kampanii wyborczej.

 

 

"Przeprowadzenie w Polsce kampanii wyborczej jako bezpartyjna kandydatka jest bardzo trudne. Wyzwań jest mnóstwo. Dlatego szczególnie dziękuję za ogrom wsparcia, które mi okazaliście w ciągu ostatnich miesięcy" - napisała na Facebooku.

 

Ochojska jest od lat znaną w całym kraju działaczką społeczną, ale jej przeciwniczki są również mocno rozpoznawalnymi i popularnymi, nie tylko w regionie lecz całej Polsce, politykami obozu prawicy.

 

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego przeliczone z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce. Według nich komitety otrzymały: PiS - 45,56 proc.; KE - 38,3 proc.; Wiosna - 6,04 proc.; Konfederacja - 4,55 proc.; Kukiz'15 - 3,70 proc.; Lewica Razem - 1,24 proc.

maw/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie