Urząd miasta wynajął mieszkanie dla rodziców sześcioraczków

Polska
Urząd miasta wynajął mieszkanie dla rodziców sześcioraczków
Polsat News

"Miasto wynajęło dla rodziców sześcioraczków, które urodziły się w poniedziałek w Krakowie mieszkanie. Będą mogli z niego korzystać do czasu, aż maluchy zostaną wypisane ze szpitala i cała rodzina wróci do Tylmanowej" - podał w piątek Urząd Miasta Krakowa.

Mieszkanie ma trzy pokoje i jest w pełni wyposażone. Zostało wynajęte na co najmniej dwa miesiące.

 

"Kocyk, czapeczka, body i grzechotka"

 

Rodziców sześcioraczków Klaudię i Szymona Marców odwiedził w szpitalu zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej Andrzej Kulig. Złożył im gratulacje i wręczył krakowskie wyprawki. W każdej z sześciu paczek znajdą się kocyk, czapeczka, body i grzechotka - z krakowskimi symbolami: lajkonikiem, smokiem i z obwarzankami.

 

Rodzice otrzymali też podpisany przez prezydenta Jacka Majchrowskiego list gratulacyjny, w którym napisał on, że tak wyjątkowe wydarzenie jak narodziny sześcioraczków to jednocześnie ogromne wyzwanie. Sześcioraczkom życzył zdrowia, a ich najbliższym cierpliwości, wytrwałości i siły.

 

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela urodzili się 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim. Ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Najmniejsze z dzieci ważyło przy urodzeniu 890 g, największe 1300 g. Według lekarzy dzieci będą musiały zostać w szpitalu przez najbliższe 2-3 miesiące.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie