Pamela Anderson podpowiada na kogo głosować. Nieoczekiwane wsparcie dla polskiej partii

Polska
Pamela Anderson podpowiada na kogo głosować. Nieoczekiwane wsparcie dla polskiej partii
US Navy/Public Domain
Na zdjęciu: Pamela Anderson podczas wizyty na pokładzie amerykańskiego niszczyciela USS Halsey.

Gwiazda "Słonecznego patrolu" Pamela Anderson wsparła europejskie ugrupowania lewicowe i wskazała fanom z siedmiu krajów, na kogo powinni głosować. Na Twitterze aktorki pojawiła się wskazówka, że Polacy powinni oddać swój głos na Partię Razem. - To dowód na to, że świat widzi, jak duże wyzwania przed nim stoją i że lewica ma na nie dobre odpowiedzi - stwierdziła rzeczniczka ugrupowania.

Pamela Anderson wsparła kilka europejskich ugrupowań. Wśród nich jest partia Razem.

 

Poparcie na Twitterze, spotkanie w Berlinie

 

Aktorka i celebrytka z USA, której międzynarodową sławę przyniosła rola w serialu "Słoneczny patrol" umieściła listę ugrupowań na Twitterze.

 

W swoim wpisie zamieściła jeszcze odniesienia do portugalskiej partii LIVRE, hiszpańskiej Actúa, francuskiej Génération.s, niemieckiej Diem25, duńskiej Alternativet z Danii i greckiej MeRA 25.

 

Wcześniej aktorka spotkała się z członkinią Partii Razem Joanną Bronowicką, która kandyduje do Europarlamentu w Niemczech z list Demokratie in Europa – Diem25. Spotkanie miało miejsce 13 maja w Berlinie.

 

 

Razem: twitt Anderson potwierdza poparcie dla lewicy

 

Zdaniem rzeczniczki Partii Razem Doroty Olko, wsparcie Anderson potwierdza "coraz większe poparcie dla lewicowych postulatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego".

 

- To dowód na to, że świat widzi, jak duże wyzwania przed nim stoją i że lewica ma na nie dobre odpowiedzi - stwierdziła w rozmowie z Polsat News.

 

Dodała, że postulaty Razem "są odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed współczesną Europą". - Należą do nich m.in. zmiany klimatyczne - uznała.

 

Partia Razem weszła w skład przedwyborczej międzynarodowej koalicji Europejska Wiosna. Dorota Olko wskazała, że wsparcie dla tego porozumienia, prócz Pameli Anderson, udzieliły inne znane osoby. 

 

- Są to też m.in. reżyser Ken Loach i naukowiec Ken Chomsky. Wcześniej to szerokie poparcie umykało polskiej opinii publicznej. Mam nadzieję, że teraz o tym usłyszy - powiedziała.

 

Rzeczniczka dodała, że w ostatnim dniu kampanii Razem zamierza wykorzystać twitt gwiazdy "Słonecznego patrolu".

 

- Poparcie takich osób ze świata kultury i rozrywki trzeba nagłaśniać, by pokazać, że są to ważne wybory; że tu ważą się sprawy, którymi żyje nie tylko wąski świat, na co dzień komentujący politykę, ale to są kwestie, które dotykają każdego z nas - stwierdziła.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie